Nawadnianie i koszenie to gwarancja pięknego i zdrowego trawnika.

Szukana fraza:

Trawnik w ogrodzie, przed domem, w parku - to doskonały sposób, aby nadać danemu miejscu odpowiednie walory estetyczne. Jednak utrzymanie trawnika w uporządkowanym, pięknym stanie to już nie tak prosta sprawa. Trawniki wymagają odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Jak dbać o trawnik, aby zachował on swoją soczystą zieleń i zachwycał możliwościami?

Po pierwsze należy dbać o odpowiednie nawadnianie. Trawa tak jak i inne rośliny do prawidłowego rozwoju potrzebuje zarówno składników odżywczych jak i wody. Nawadnianie może odbywać się za pomocą zraszaczy do trawników, węży ogrodowych jak i tradycyjnych konewek. Ten ostatni sposób nawadniania zaleca się przy małych powierzchniach, kiedy to trawa stanowi niewielki skrawek naszego terenu.Drugą czynnością pielęgnacyjną, pozwalającą zachować uporządkowany i piękny wygląd jest koszenie trawników.

Do koszenia wykorzystuje się specjalne urządzenia znane wszystkim doskonale, jako kosiarki. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów kosiarek, które różnią się między sobą wyglądem, funkcjonalnością, przeznaczeniem i sposobem koszenia. Ze względu na sposób koszenia wyróżnia się kosiarki listowe, spalinowo - rotacyjne.

Ostrza pierwszych stanowią żyletki, natomiast drugich nóż tnący. Ze względu na funkcjonalność i wygląd wyróżnić można: pod kosiarki, kosiarki napędowe i traktorki. Pod pierwszym pojęciem kryją się kosiarki trzymane w ręku podczas wykonywanych prac, drugie, to natomiast kosiarki prowadzone przed sobą, a trzeci rodzaj, to maszyny, które wykorzystywane są zwłaszcza do koszenia murawy. Trzecią grupę stanowią kosiarki do ścinania trawy i kosiarki rolnicze.

Jak więc widać, współczesny rynek oferuje nam rozmaite urządzenia, dzięki którym wykonywanie prac ogrodowych i nie tylko jest proste, a co najważniejsze przyjemne. Tylko odpowiednia pielęgnacja sprawi, że trawniki zachowają swój nieskazitelny, soczysty zielony kolor.